Reklamlar

altın fiyatları çıkarmı – altın fiyatları bugün ne olur ?

Yazı Boyutu
Reklam

Altın fiyatlarında gözlemlenen dalgalı seyir, son bir kaç gündür düz bir çizgi halini almış durumda. Altın fiyatlarında bir yükseliş çizgisinin gözlemlendiği tüm yatırımcıların dikkatini çekmekte. 1530$ ons altın değerini aşan, kendisine tutunma noktası olarak 1595$ seviyesini belirleyen ons altın fiyatı, bugün 1670$ seviyelerini kendisi için hedef olarak belirlemiş durumda.

Altın Fiyatları çıkarmı ? Yoksa düşermi ?altın fiyatları
Altın fiyatları ve ons altın fiyatı hakkında yorumlarda bulunan yatırım uzmanları, ons altın fiyatının ilk olarak 1720$ seviyesini hedeflediğini; daha sonra ise kademeli olarak 1950$ seviyesine kadar çıkışı söz konusu olacak olan ons altın fiyatından söz etmekteler. Ons altın fiyatının bu denli yükselişinin hedeflenmesi ise, elbette altına yatırım yapmayı düşünen yatırımcılarının iştahlarını kabartacak nitelikte.
Altın fiyatlarının yükselişin dolar kurunun düşüşünden destek aldığını da belirten yatırım uzmanları, Avrupa’daki borç krizinin devam etmesinin de altın fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu belirtiyor. Bunun yanında, Avrupa’daki borç krizi sona ererse altın fiyatları ne olur sorusu da akıllara gelmiyor değil.

Reklamlar :

Bugün Altın Fiyatları ne olur ?
Dolar kurunun düşmesinin nedeni Merkez Bankası’nın müdahalesi ile gerçekleşmiş de olsa, dolar kurunun düşüşü sadece ülkemizde değil; diğer bölgelerde de gerçekleşiyor. Bu durumun nedeni ise: Avrupa Euro bölgesindeki borç krizinin sona ermesi beklentisi.

Dolar kurunun düşüşüne bu derece sebebiyet veren borç krizinin sona ereceği umudu gerçekleşirse altın fiyatlarında ne gibi değişimler olur? Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda FED tarafından yapılacak olan toplantıda alınması muhtemel kararlar dahi altın fiyatlarının düşmesine neden olmuştu. Fed tarafından yapılan toplantının sonrasında alınan olumlu sonuç ise altın fiyatlarının daha çok düşmesine sebep olmuştu. Peki Avrupa borç krizi gerçekten sona ererse altın fiyatları ne olur?
2012 yılının gözdesi olarak düşünülen altına yatırım yapmayı düşünenler bu sorunun cevabını da düşünmelidirler.

altın fiyatları çıkarmı – altın fiyatları bugün ne olur ? yazısı 17 Eki 2011 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar
özkan taş
27 Ekim 2011 - 21:39

altın ons fiyatı önümüzdeki hafta avrupa nın anlaşmasından dolayı gerileyecektir