Reklamlar

Altın ne olacak ? Şubat – Mart – Nisan Altın Tahminleri

Yazı Boyutu
Reklam

Altın yatırımı yapacak olan yada parasını altına yatırmış ve bozdurmak için zaman kollayan herkesin hemen hergün sorduğu sorulardan biride altın ne olacak? sorusudur. Altın ne olur, Şubat, Mart, Nisan ayı Altın fiyatları tahminleri ve yorumları, altın artar mı, düşer mi.Altın bugün sabah saatlerinde dolardaki düşüşle birlikte gram altın fiyatı 94 TL idi. Ons fiyatı 1663 dolarlara kadar gerilemişti. Akşam saatlerine geldiğimizde ise dolarda çok az miktardaki yükseliş ve ons fiyatının 1775 dolara kadar gelmesi gram fiyatını tekrar 95 TL ye ulaştırdı.

Altın Ne olacak?

Geçtiğimiz yıl verileri, 2013 yılı için dünyada yaşanan ve yaşanacak olan gelişmeler ve altın fiyatlarının her yıl belli zamanlarda yükselmesi nedeniyle altın fiyatlarının yükseleceği düşünülüyordu. Ancak, şu ana kadar bu beklenti gerçekleşmediği gibi altın yatırımcılarını korkutan bir tablo ortaya çıktı. Altın fiyatlarının 2013 yılı için ne olacağını merak eden yatırımcı pahalı aldığı altını 94-95 TL lerden satmak istemiyor. Ancak, altın gram fiyatının 90 TL lere düşmesindende korkuyor. Altın fiyatlarıyla ilgili olarak 2013 yılında yükseliş beklendiğini söylemek mümkün. Ancak, bu beklenti biraz zaman alabilir. Yani, altın fiyatları 2013 yılının ilk çeyreği yine durağan seyredecek. 2013 yılı ortalarından itibaren gerçek anlamda bir yükseliş trendi başlayacak. Bu çoğu ekonomi uzmanının düşüncesi olduğu gibi birçok büyük şirket sahibide altın fiyatları için bu beklentiyi düşünüyor.

Reklamlar :

altin-ne-olur

Altın Şubat Mart ve Nisan ayında ne olur ?

Altın fiyatlarının 2013 yılında ne olacağıyla ilgili olarak Borsavakti.com olarak yaptığımız araştırmalar sonucu, altına yatırım yapmak için uygun zamanlar olduğu ve altın fiyatlarının yükselmesi için en az 3 aylık bir zaman olduğu kanısına vardık. Özellikle yaz aylarına yaklaşırken, düğün, nişan sezonunun açılmasıyla Çin, Hindistan gibi ülkelerde altın alımının artmasıda altın fiyatlarını yükseltebilecek sebepler arasında yer alıyor. Ayrıca ABD’de yaşanacak gelişmeler ve spekülasyonlarda altın fiyatlarını yükseltmeye yetecektir. Altında zarar etmek istemeyenler ve satış için bekleyenlere bir süre daha bekleme tavsiyesi verebiliriz.

Altın ne olacak ? Şubat – Mart – Nisan Altın Tahminleri yazısına ait etiketler : , , , ,
Altın ne olacak ? Şubat – Mart – Nisan Altın Tahminleri yazısı 05 Şub 2013 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar