Reklamlar

altın ons fiyatı – ons altın yorumları

Yazı Boyutu
Reklam

Altın Ons Fiyatları, Altın Ons Nedir, altın ons, altın ons canlı, altın ons ne demek, altın ons hesaplama, ons altın  fiyatları, altın ons ne olur, canlı ons altın fiyatları

Altın Ons Fiyatı

Altın on fiyatları konusunda internet üzerinde birçok bilgiye erişebilirsiniz. Birçok site altının ons fiyatları konusunda birtakım bilgiler vermektedir. Peki, altının ons fiyatı ya da ons ne demektir? Şimdi sizlere bunları açıklamaya çalışalım.

Ons bir kütle birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ons Ortaçağ Avrupa’sında ticaret merkezlerinden biri olan Fransa’nın Troyes kentinde kullanılan Troy ağırlık sistemine ait bir ölçü birimi olarak bilinmektedir. Bunun yanında ons ölçü birimi gümüş, altın ve platin gibi kıymetli metallerin ölçülmesinde kullanılmaktadır.

Ons altın nedir ?

Diğer yandan 1 ons tam olarak 31,10 grama karşılık gelmektedir. Ancak bu konuda belirtmemiz gereken durumlardan biri bu oranın saf altında ortaya çıkması olmaktadır. Yani normalde 1 ons 28,34 grama eşittir. Bunun yanında 1 kg altın 32,1507425 on altına denk gelmektedir. Diğer bir anlamda bunu 1000/32,15=31,10 gram şeklinde belirtmek mümkündür.
ons altın  fiyatları ne olur ?

Reklamlar :

Görüldüğü gibi ons’un anlamı be şekilde karşımıza çıkmaktadır. Altın piyasası üzerinde belirtilen altının ons fiyatı ise bu değerlere göre belirlenmektedir. Piyasalarda yaşanan son hareketlenmelerin ardından altının ons fiyatı tarihini en yüksek boyutlarına ulaşmıştır ve 1,625 dolar seviyelerine kadar yükselmiştir. Şu an için altının güncel ons fiyatı alışta 1.624,5 dolar ve satışta ise 1.625,2 ile karşımıza çıkmaktadır. Piyasalarda yaşanan hareketlenmelere göre altının ons fiyatının değişebilmesi ise her an için mümkün olmaktadır.

altın ons canlı

Siz de altının ons fiyatlarını verdiğimiz bilgilerden açık bir şekilde öğrenebilir ve ons’un ne demek olduğunu tam olarak anlayabilirsiniz. Yatırımlarınız konusunda sizlere yardımcı olacak ons fiyatlarını öğrenin ve yatırımlarınızın istenen boyutlara ulaşmasını sağlayın.

——————————————————————————————————————————————————————-

NOT : Bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır, sitemizdeki yazılar tanıtımve bilgi amaçlıdır, kesinliği konusunda herhangi bir  güvencesi bulunmamaktadır.Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

altın ons fiyatı – ons altın yorumları yazısı 16 Eyl 2011 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar