Reklamlar

Çeyrek Altın Fiyatı, Çeyrek Altın Ne Kadar – Ne Olur?

Yazı Boyutu
Reklam

Çeyrek Altın Fiyatı, çeyrek altın Kaç Gram, Çeyrek Altın Ne Kadar, çeyrek altın Ne Zaman Düşer,  çeyrek altın Ne Olur, çeyrek altın kaç gr, çeyrek altın kaç lira

Çeyrek Altın Fiyatı

Çeyrek altın piyasa genelinde kullanıcıların satın aldığı ve en çok kullanılan altın türlerinden biri olmaktadır. Bir çeyrek altının gramajına bakacak olursa bu oran karşımıza 1.75 gram olarak çıkmaktadır.

Diğer yandan çeyrek altın gramajları altın satın alındığı yere ve birtakım durumlara göre değişiklikler gösterebilmektedir. Ancak yine gramaj oranın belirli aralıklarda olması zorunludur. Yani bir çeyrek altın en az 1.699 gram, en fazla 1.759 gram dolaylarında olmak zorundadır. Ayrıca bu miktarın belirli aralıklarda olması zorunluluğu alıcıları koruma amaçlıdır. Bunun yanında çeyrek altın ülkemize özgü bir altın çeşidi olmaktadır ve yurt dışında böyle bir altın çeşidi bulmak mümkün değildir.

Çeyrek Altın Ne Kadar
Çeyrek altının şu an için piyasalarda ki seyri diğer altın oranları gibi artış göstermektedir. 147 TL’den satılan çeyrek altın, 144 satılmaktadır. Piyasalarda ki büyük sıçrayış diğer altın çeşitlerinde olduğu gibi çeyrek altında da meydana gelmiştir. Bu sıçrayışın nedeni ise dünya genelinde yaşanan siyasi ve ekonomik sıkıntılardan kaynaklanmaktadır. Libya’da ki iç karışıklıklar, Ortadoğu ülkelerinin birbirleriyle olan gergin ortamları, ABD Başkanı Obama’nın yeni bir kriz hakkında verdiği demeç ve Avrupa Birliği içerisinde yer alan Portekiz, Yunanistan ve İrlanda gibi ülkelerinin borçlarının yeniden yapılandırılması altının yükselişinde ki en büyük etkenler olarak gösterilmektedir.

Reklamlar :

Çeyrek Altın ne oluır, Ne zaman düşer ?

Bu konuda alınan uzman görüşleri yükselişin belirli bir dönem daha devam edeceği şeklinde olmaktadır. Ancak fiyatların tam olarak doyuma ulaşmasının ardından altının tekrar düşüşe geçeceğini söylemek mümkündür. Son olarak çeyrek altının mevcut piyasalarda 160 TL civarlarına kadar ilerleyebileceği de belirtilenler arasında yer almaktadır.

——————————————————————————————————————————————————————-

Önemli bilgi : u yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır, sitemizdeki yazılar tanıtımve bilgi amaçlıdır, kesinliği konusunda herhangi bir  güvencesi bulunmamaktadır.Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Çeyrek Altın Fiyatı, Çeyrek Altın Ne Kadar – Ne Olur? yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Çeyrek Altın Fiyatı, Çeyrek Altın Ne Kadar – Ne Olur? yazısı 21 Eyl 2011 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar