Reklamlar

Cumhuriyet altını Fiyatı 2011 – cumhuriyet altını alış satış

Yazı Boyutu
Reklam

Cumhuriyet Altını Fiyatları, cumhuriyet altını alış ve satışı, cumhuriyet altını kaç gramdır ve kaç ayardır, son 10 yılda cumhuriyet altını fiyatları, cumhuriyet altını alış ve satış fiyatlarına dair veriler

Altın piyasaları son zamanlarda gösterdiği hızlı ivmelerle sürekli rekor kırmaya devam ediyor. Ülke gündeminde geniş yer edinen altın piyasası analistler tarafından yakın takibe alınmış durumda. Tabi cumhuriyet altını için de aynı şeyi söylemek mümkün.

Cumhuriyet Altını Nedir ? Cumhuriyet Altını kaç ayar ve gramdır ?

cumhuriyet altını metal para görünümlü ve  22 ayar altınlardan biri olmaktadır. Arka yüzünde Atatiürk resmi bulunan altının, ön kısmında ise Türkiye Cumhuriyeti, hemen altında bir tarih ve bir de rakam bulunmaktadır. Üst kısımda yer alan tarih yani 1923 Cumhuriyet’in kuruluş yılı olmaktadır ve bu tarih her cumhuriyet altınında sabit bir şekilde bulunmaktadır. Ayrıca Cumhuriyet’in kuruluş tarihi altında yer alan rakam ise bu altının Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından kaç yıl sonra üretildiği belirtmektedir. Yani bu rakamın 84 olduğunu düşünülürse 1923 + 84 işleminin toplamı sonucu Cumhuriyet 2007 yılında üretildiği karşımıza çıkmaktadır.

Reklamlar :

ata lira altın fiyatları, Ata Lira Altın nedir ?

Bunun yanında halk arasında Ata Lira olarak bilinen altın, cumhuriyet altınının kendisi olmaktadır. Cumhuriyet altını ve Ata Lira piyasa genelinde aynı şeyi ifade etmektedir. Cumhuriyet Altını Alış ve Satış Fiyatı

Cumhuriyet altını şu an için 590 TL alış fiyatı ve 578 TL satış fiyatı ile piyasalarda yer almaktadır.  Dünya genelinde süren ekonomik ve siyasi gelişmelerin, altının yükselmesinde büyük etken olduğu görülmektedir. Bunun yanında ABD başkanı Obama’nın da genel kriz ile ilgili yaptığı açıklamalar kullanıcıları altın piyasasından çekme konusunda girişlerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca Libya’da süren iç savaşın ve Ortadoğu ülkelerinde meydana gelen stratejik birtakım gerginliklerin de altın piyasasının çalkalanmasında oldukça etkili bir konumda yer almaktadır.

Cumhuriyet altınının ilerleyen zamanlarda nasıl bir hal alacağı ise şimdilik tam olarak kestirilememektedir. Ancak analistler tarafından yapılan yorumlar Cumhuriyet altının belirli bir süre daha yükselişine devam edeceğine ve fiyatların doyuma ulaşmasının ardından birtakım bahaneler ile altının fiyatlarının düşürüleceğine ifade etmektedir.

Cumhuriyet altını Fiyatı 2011 – cumhuriyet altını alış satış yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Cumhuriyet altını Fiyatı 2011 – cumhuriyet altını alış satış yazısı 17 Ağu 2011 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar
soner koçak
29 Ağustos 2011 - 13:27

altının bundan sonraki seyri nasıl olacaktır yapılması veya yapılmaması gereken şeyler nelerdir