Reklamlar

Şubat – Mart – Nisan Altın Fiyatları Durumu – altın düşermi ?

Yazı Boyutu
Reklam

Konu : Şubat – Mart – Nisan Altın Fiyatları Durumu

Altın çoğu kişi için garanti yatırım olarak görülürken, bazıları için sadece mevcut paranızın değerini korumayı sağlayan bir araç olarak görüldü. 2012 Ocak ayına kadar altın yükselişini sürdürdü. Tıpkı dolarda olduğu gibi altında ocak ortalarına kadar
yükselirken şubat ayı itibariyle dengeli olarak ilerlemeye devam ediyor.

Altın Fiyatları Mart

Tabiki herkesin aklına gelen soru şu oluyor : “Acaba altın düşecek mi? Altın’ın durumu ne olacak?” bu sorulara kesin bir cevap veremesekte uzmanların tahminlerini takip edebiliriz. Öncelikle şunu bilmekte yarar var altının düşmesi çok zor gibi görünüyor.
Özellikle yaz ayları yaklaşırken altın fiyatlarının üst seviyelerde olması bekleniyor.

Kış aylarının sonuna gelmek üzereyken altın fiyatlarının Nisan ayı gibi belkide daha erken yükselmesi bekleniyor. Ancak, şunu unutmamak gerek altın, dolar, euro ve özellikle borsaya yatırım yapmadan önce bilinmesi gereken birşey varki hiç birşeyin garantisi yok.

Yunanistan’ın yaşamış olduğu kriz ve Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz borsayı olumsuz etkilerken doların 1,93 seviyelerine kadarda yükselmesinde etkili olmuştu. Bugün ise Yunanistan’daki durumun biraz olsun düzelmesi ve netlik kazanması doları 1,73 TL seviyelerine çekmeyi başardı.

Reklamlar :

 

Yani dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmeler herşeyi değiştirebiliyor. Ancak, altın bu tür gelişmelerden en az etkilenen ve yükselmese bile düşmeyen yatırım aracı olarak garanti ve en az riske sahip diyebiliriz.
Ekonomi uzmanları tarafından

Nisan Altın Fiyatları ne olur ?

Nisan ayı altın için kırılma noktası olarak görülüyor ve altının yükselmesi bekleniyor. Ancak, sayıları azda olsa bunun tam tersini ön görenlerde mevcut. Eğer altına yatırım yapmışsanız yada elinizde altınınız varsa şu anda bozdurmamak akıllıca olacaktır.

 

Aynı şekilde altın almak isteyenler yada altına yatırım yapmak isteyenler için tam zamanı diyebiliriz. Şubat ayının bitimine 1 hafta gibi bir zaman kaldı ve bu sürede altında çok büyük bir değişim olmayacaktır.

Mart ayı sonları ve Nisan ayı başlarında altın yukarı ivme kazandırıp ve yatırımcılarına kazandırmaya devam edebilir fakat belli değil. Bu makaledeki görüşler tamamen dünyanın durumu ve ekonomi uzmanlarının görüşleriyle yapılan tahminlerden oluşmaktadır.

Şubat – Mart – Nisan Altın Fiyatları Durumu – altın düşermi ? yazısına ait etiketler : , , , , , , ,
Şubat – Mart – Nisan Altın Fiyatları Durumu – altın düşermi ? yazısı 22 Şub 2012 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar
atilla kacan
22 Şubat 2012 - 20:49

altın mayıs -haziran gibi yükseleceğini tahmin ediyorum