Reklamlar

Tam Altın Fiyatı, Tam Altın Ne Kadar

Yazı Boyutu
Reklam

Tam Altın Fiyatı, Tam Altın Ne Kadar,  Ne olur?  kaç gram, Ata altın, ata lira

Bu yazımızda sizlere tam altın konusunda birtakım bilgiler vermeye ve altının son zamanlarda ki yükselişinin tam altın üzerinde nasıl etkili olduğunu açıklamaya çalışacağız.

 Tam Altın Nedir ?

Tam altın Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nce üretim altına alınmaktadır. Bir tam altın 7,01 gram olarak karşımıza çıkmakta ve 30 mm çapında satışa sunulmaktadır. Ayrıca tam altın 22 ayar altın sınıfına giren bir altın çeşidi olmaktadır. tam altının meskük ve ziynet olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır.Meskük altın halk arasında Ata altın olarak bilinmektedir ve bu altının ağırlıklarına göre 5 farklı türü piyasa genelinde satışa sunulmaktadır. Bunun yanında tam altının kulplu ve kulpsuz şekilleri de bulunmaktadır. Bu duruma karar veren ise tabiî ki alıcılar olmaktadır.Cumhuriyet-Altini

Reklamlar :

 Tam Altın Fiyatı, Tam Altın Ne kadar

Piyasalarda yaşanan gerginlikler sonucu altın fiyatları oldukça yükselmiştir. Bu yükselme her altın çeşidinde olduğu gibi tam altında da ortaya çıkmıştır. Tam altının ziynet olarak piyasa içerisinde bulunan çeşidi 600,15 TL satış fiyatına ve 580,40 TL alış fiyatına sahiptir. Bunun yanında Ata altın olarak bilinen çeşidi ise 630,58 TL satış fiyatı ve 595,58 TL alış fiyatı ile karşımıza çıkmaktadır.(Fiyatlar 22 Şubat tarihi fiyatlarıdır )

 Tam Altın Ne olur?

Tam altının yükseliş nedeni de diğer altınlar gibi dünya genelinde yaşanan olumsuz durumlar ve birtakım açıklamalar olmuştur.Dünya piyasasında yaşanan gerginlikler de tam altının yükselmesine neden olmuş ve altın bu yaşananların sonucunda hızlı bir tırmanışa geçmiştir. Altının ilerleyen zamanlarda nasıl bir durum sergileyeceği ise analistlere yöneltilen en önemli sorulardan biri olmaktadır. Analistler altının belirli bir süre daha yükseleceğini, ancak bu sürenin ne kadar süreceğinin tam olarak bilinmediğini belirtmektedir. Bunun yanında bu sürenin ardından ise altının tekrar düşüşe geçeceği altın piyasası için söylenenler arasında bulunmaktadır.

Tam Altın Fiyatı, Tam Altın Ne Kadar yazısına ait etiketler : , , ,
Tam Altın Fiyatı, Tam Altın Ne Kadar yazısı 22 Şub 2013 tarihinde Altın kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar