Reklamlar

Borsa Kitapları

Yazı Boyutu
Reklam

BORSA KİTAPLARI

Borsayı takip edenler için kaynak gösterilebilecek kitaplardan sizlere faydalı olabilir düşüncesiyle aşağıda bazılarını sıralamaya çalıştık.Bu kitaplar Borsa oynamayı düşünen kişiler için oldukça faydalı bilgiler içermektedir.Borsa kitapları ve yatırım kitapları okuyarak bu konularda daha kolay bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yatırımcı ve Teknik Analiz Sorgulanıyor – Yaşar Erdinç : Kitap içerisinde Kazanma formülleri, yatırım yapmak isteyenler için öncelikle psikolojik hazırlığını yapma ve önemli konulardan birisi olan “Teknik Analiz ” konusunada değinilmekte.

Tüm Piyasaya Karşı Ana Trend Yazıları – Arman Afrashi : Kitap içerisinde karışık sanılan bir sistemi basit olarak öğrenebilirsiniz.Kitap teorinin pratikte ne kadar etkili olduğuna dair bilgiler vermekte.

Kazanmak Mümkün Mü? – Arman Afrashi : Bu kitapta genel bilgiler; Hisse senedi piyasası ve yeni başlayan yatırımcılara oldukça faydalıdır bilgiler içermektedir.

Kazanma Sanatı – Anıl Özekçi : Kitapta ” Teknik Analiz ” bilgileri bulunmaktadır.Bilançolara dair bilgiler ve ekonomik verilerin yer aldığı kitapta, senetlerin ” arz ve talepleri” konusunda oldukça faydalı içerikler bulunmaktadır.Teknik Analiz yapacak kişilerin amacını ve psikoloji konusundada bilgiler bulunmaktadır.

Portföy Optimizasyonu – Aydın Ulucan

Teknik Analiz mi Dedin? 4. Kitap -Ali Perşembe

Sermaye Piyasalarında Çılgınlık ve Çöküş – Tuncer Şengöz

Warren Buffet Tarzı – Robert G. Hagstrom

Şirket Değerleme – Hünkar İvgen

Eyvah Param Var – Hakan Özerol : İlgi çeken kitaplardan birisi.Akıcı ve basit anlatımıyla okuyucularını kolay bir şekilde bilgilendirmektedir.Birçok kişi çevresinde duyduğu “yalan, yanlış” bilgiler ile yatırım yapar ve birçoğumuz bunlardan zarar edince “keşke” der.Kitapta Yatırım kararı alan kişilere tavsiyeler ve öneriler yer almakta.

Finansal Simya – Adnan Kurtosmanoğlu

Temel Analiz Bilanço Okuma Teknikleri – Aydın Uyar

Borsanın Öbür Yüzü – Mehmet Görpe

Cnbc 24/7 Yatırım – Barbara Rockefeller

Borsada Sistemli Teknik Analiz – Yusuf Sarı

Profesyonel Para Yönetimi – Yılmaz Erolgaç

Bermuda Şeytan Üçgeni – Haluk Çağırman

Duygusuz Yatırımcı – Robert Sheard

Buffet Bir Amerikan Kapitalistinin Yükselişi – Robert Lowenstein

Karşıt Yatırım – William Patalon- Karşıt yatırım hakkında bilgiler bulunmakta kitapta.

Görsel Yatırımcı – John J. Murphy

Borsa Sihirbazları – Jack D. Schwager

İMBK Uygulamalı Modern Teknik Analiz – Ateşan Aybars

Borsayı Yenmek – Peter Lynch

Reklamlar :

Borsada Göstergelerle Teknik Analiz – Yusuf Sarı- Teknik Analiz yönteminde Grafiklerin yorumlanması oldukça önemli kısımlardan birisidir.Çünkü geçmişteki Grafik’ler incelenerek bilgi sahibi olabiliriz.Sadece Grafik bilgileri değil, Grafik Çizimi konusundada ayrıntılı bilgi bu kitapta bulunmaktadır.

Borsada Grafiklerle Teknik Analiz – Yusuf Sarı

Yatırımın 4 Temel Taşı – William Bernstein Yazar William Bernstein bu kitabında, Yatırım konusunda oldukça faydalı bilgiler vermekte.Öncelikle ” Yatırım Tarihi ” konusuna değiniliyor, daha sonra ” Pratik Yatırım ” konusunda okurlarını bilgilendiriyor.Kitaptaki en güzel cümlelerden birisi ” Piyasalar her kuşakta bir çılgınlık dönemi yaşar, hazırlıklı değilseniz kaybedeceğiniz kesindir” cümlesi.Kitap oldukça ilgi çekici  oldukca Realist, Riske Girmeden yüksek getiriler elde edilemez denmekte, birçoğumuz bu fikri desteklemekte astında.

3. Kitap – Ali Perşembe

Teknik Analiz mi Dedin? 2. Kitap – Ali Perşembe

Teknik Analiz mi Dedin? 1. Kitap – Ali Perşembe

Dünyanın En Büyük Yatırımcısından Borsa Stratejileri – Robert G. Hagstrom

Döviz Kurları / Uluslar arası Para Sistemi ve Ekonomik İstikrar – Ünal Çağlar

Finans Piyasaları, Borsa, Ekonomi ve Yaşam Üzerine – Bülent Uygun

Herkes İçin Finans – Nuray Ergül

Karışıklığın Karmaşası – Charles Mackay, Joseph Penso

Risk Yönetimi – Evren Bolgün

Sermaye Piyasası Borsa Menkul Kıymetler – Muharrem Karslı

Borsa Ansiklopedisi – Ahmet Küey – Bütün yönleriyle ” Borsa” tüm borsa terimleri ve borsa bilgileri

Kredi Taleplerinin Değerlendirilmesi – Arzu Güneysu Yıldırım

Menkul Kıymet Seçimi ve Yatırım Yönetimi – Murat Uğuz

 • Borsada Tek Başına – Peter Lynch
 • Para ve Banka – Dr. Avni Zarakolu
 • Sermaye Piyasası – S. Ünal Şakar
 • Sermaye Pazarları – Cevat Sarıkamış
 • Borsayı Çalmak – Martin Mayer
 • Tepeden Dibe Borsalar – Kenan Bulutoğlu
 • Borsanın ABC’si – Abdurrahman Yıldırım
 • Nakitte İstikrar – Gaston Jeze
 • Bireysel Yatırımcının Rehberi – Cüneyt Akman
 • Bireysel Yatırım Araçları – Mehmet Çavaş
 • Trend Takipçisi – Michael W. Covel
 • Para Yanılsaması ve İktisadi Uygulamaları – Volkan Hacıoğlu
 • Global Finansal Krizler – Dr. Saruhan Özel
 • Türkiye’de Bankacılık – Dr. Öztin Akgüç

Finans Sisteminde Yeni Yönelimler – Batu Tunay : Kitap içeriğine kısaca değinmek gerekirse ; Faiz oranları hakkında ayrıntılı faydalı bilgiler, Ticari bankacılık, Uluslararası bankacılık, Finan Piyasaları , Teoriler bulunmakta.

Borsa Kitapları yazısı 12 Mar 2011 tarihinde Borsa kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar
Merve Yılmaz
26 Mart 2011 - 22:24

Kaynaklar gerçektende oldukça güzel,anlatımları akıcı ve her seviyeden insanın rahatça anlayabilecegi bir anlatıma sahip.Bunları okuyarak borsaya giriş yapabiliriz.En kısa zamanda bir tanesi temin edip okumak istiyoru.

Kemal
26 Mart 2011 - 22:26

Özelliklede en çok merak ettigim Volkan hacıoğlunun iktisad ile ilgili yazdığı kitap,Ancak kitapçılarda bir türlü bulamıyorum adresini veya nereden temin edebileceğimi bilen bir arkadaş var ise burdan yazarsa sevinirim

Meltem sözel
04 Mayıs 2011 - 11:29

Borsada okadar çok öğrenebilecek konular varki. Aslında nereden başlasam diye düşünüyorum. Ayrıca Kemal arkadaşımız Volkan Hacıoğlu’nun kitabını bulamadığını yazmış. Büyük yayın evlerinde bulmanız mümkündür. Çünkü, ben kısa süre içerisinde temin ettim.