Reklamlar

Demir Fiyatları

Yazı Boyutu
Reklam

Demir Fiyatları

İnşaat sektörü içerisinde yer alan demir malzemesi için adeta sektörün bel kemiği şeklinde adlandırma yapmak mümkündür. Birçok inşaat üzerinde büyük oranda kullanılan demir, kaliteli yapılar elde etme konusunda oldukça etkili bir konumda yer almaktadır.

demir fiyatları 2011

Sektörün bel kemiği demir, son zamanlarda oldukça büyük bir fiyat artışı ile karşı karşıyadır. Demir fiyatları hakkında yapılan genel araştırmalar sonucunda geçtiğimiz yıl fabrika çıkış fiyatı ton başına 985 TL iken, demir fiyatları 2011 yılı içerisinde ton başına 1600 TL civarına kadar yükselmiştir. Yaklaşık olarak yüzde 53 oranında bir artış gösteren demir fiyatlarının önümüzdeki aylar içerisinde de artış göstereceği belirtilmektedir.
Demir Fiyatları Ne Olur ?

Reklamlar :

Diğer yandan inşaat sektörünün oldukça önemli maliyetlerinden biri olan demir, son zamanlarda gösterdiği yüksek artış oranı ile inşaat sektörü de dahil birçok alanı olumsuz yönde etkilemektedir. Demir fiyatlarının diğer sektörleri etkilemesinin nedeni inşaat sektörünün alt sektörler ile olan ilişki şeklinde belirtilmektedir.

demir fiyatları düşermi ? artarmı ?

Bunun yanında genel olarak düşünüldüğünde inşaat yapılamayan bir alanda ne okul, ne şirket ne de konut sektörü gibi yapıların oluşması beklenemez. Bu nedenle inşaat yapmak için de birtakım maliyetlerin düşürülmesi gerekmektedir. Fiyat düşüşünün gerçekleştirilmesi gereken malzemeler arasında sektörü büyük oranda duraksamaya uğratan demir fiyatları bulunmaktadır.

Yapılan araştırmalardan ve incelemelerden de görüldüğü gibi demir fiyatları 2011 yılı içerisinde de belirli oranda artış göstermeye devam edecektir. Tabi bu durumun inşaat sektörünü olumsuz yönde etkileyeceği de açıkça görülebilmektedir.

Demir Fiyatları yazısı 16 Ağu 2011 tarihinde Borsa kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar
mustafa
12 Ekim 2011 - 19:01

ben yeni bir bina yaptırmak istiyorum fakat malzemelerini kendim seçerek işçilere vermeyi düşünüyorum. hepsinin en iyisi olsun istiyorum. demirde sizce hangisi ene sağlamdır siz ne önerirsiniz ?