Reklamlar

Dolar Ne durumda – dolar ne olur – dolar artarmı

Yazı Boyutu
Reklam

Dolar ne durumda, dolar ne olur, dolar atacakmı, dolar fiyatları hakkında bilgiler.Geçtiğimiz günlerde, dolarda meydana gelen rekor yükseliş ile dolar yükselerek, 1.90 TL seviyesine gelmişti. Bu durum karşısında uzmanların yaptığı yorumlar ise şu şekildeydi: dolar fiyatları, yıl sonuna kadar 1.90 TL ile 2.00 TL arasında bir seyir izler. Ancak Merkez Bankası, dolar kurunun düşmesine izin vermeyeceği gibi, yükselmesine de izin vermeyecek; ve belirtilen aralığı koruyacaktır…

Reklamlar :

Dolar ne olur ?
Ancak dolar kuruna baktığımızda, bugün için bir düşüş seyrinin gerçekleştiğini görüyoruz. Hatta dolar kurunun düşüş sebebi ise, Merkez Bankasının dolar kuru üzerinden gerçekleştirdiği müdahale olarak göze çarpıyor. Bu durum bizlere, elbette ki, dolar kuru ile ilgili yapılan uzman yorumlarının yanılgı ile sonuçlandığını gösteriyor.
Merkez Bankası, dolar kuru ile ilgili yapmış olduğu açıklamada bizlere, dolar kurunun, yurtdışından gelen hareketlerle, ilerleyen günlerde daha da hareketli olacağı mesajını vermektedir. Ancak Merkez Bankası, dolar kuru ile ilgili şu mesajı da vermektedir: Merkez Bankası, her an, toplu alım ve satım ihalelerine katılabilir; ve dolar kuru belirli bir seviyede her zaman tutulabilir… Bu durum ise, Merkez Bankasının gözünün, her an dolar kurunun üstünde olduğunu göstermektedir.

Dolar Ne durumda

Dolar kuru ile ilgili yaşanan hareketlilik ise, altına olan ilginin yönünün dolara karşı değişmesine neden olmuştur. Altın fiyatlarına gösterilen ilginin dolar kuruna gösterilmesi durumunda, dolar kurunun yakın zamanda, daha çok ilgi göreceğine dair düşünceler aklımıza gelmiyor değil.

Dolar Ne durumda – dolar ne olur – dolar artarmı yazısına ait etiketler : , , , , , , , ,
Dolar Ne durumda – dolar ne olur – dolar artarmı yazısı 07 Eki 2011 tarihinde döviz kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar
fatih aksoy
10 Ekim 2011 - 18:33

ben ev almayı düşünüyorum nakit para olmadığı için krediye başvurmayı düşünüyorum… peki sizce dolar düşer mi ? dolar hesabı çekmeli miyim ? yoksa ne önerirsiniz ?