Reklamlar

İngiliz Sterlini Kuru – Sterlin Fiyatı

Yazı Boyutu
Reklam

Sterlin Kuru

2011 senesinin son aylarına girdiğimizde Serbest piyasalarda 1 İngiliz Sterlini 2.90 TL den işlem görmekte idi. Yani hemen hemen 3 TL barajına yaklaşmış bir durumda.

Peki, 2011 senesinde Sterlin Kurunda nasıl bir değişme oldu. İsterseniz önce geçmişe doğru ilerleyelim ve ona göre gelecekle ilgili varsayımlarda bulunalım.

Sterlin Fiyatı

2011 yılının ilk günü 2,38 TL den işlem gören Sterlin 1 senelik süreç içerisinde 16 Aralık itibariyle 2.88 TL gibi bir fiyattan işlem görmeye başlamış durumda.

2011 senesi içerisinde yaptığı düşüş ve yükselişlere baktığımızda ise İngiliz Sterlini en düşük kuru senenin ilk günü görmüş olarak görünüyor. En yüksek kur ise bizim yazıyı hazırladığımız tarihte görülmüştü.

Reklamlar :

Sezon içerisinde düşüş ve çıkışlara rağmen belli bir seviyeyi koruyan İngiliz Sterlini 2012 senesi içerisinde de bu şekilde istikrarlı bir yapıya sahip olacaktır gibi görünüyor.

sterlin ne olur

Ortalama olarak 2 TL ile 3.5 TL arasında bir seviyede 2012 senesi içerisinde olması ve kalması ortalama olarak bu seneye göre normal sayılabilecek bir düzeydedir.

ingiliz sterlini ne olur

Ancak geçen sene yaşanan sorunların 2012 senesi içerisinde de tekrarlanması, Euro gibi bir para biriminin sonunun nasıl olacağının bilinmemesi, Suriye ve İsrail gibi devletlerin savaşın eşiğine gelip geri çekilmeleri, İran’ın dünya ekonomisinde son dönemde oynadığı rol, Amerika’nın Irak topraklarından çekilmesi ve sonrasında yaşanacak olaylar neticesinde oynamaların olması ise kaçınılmaz.

Kısacası ortalama olarak geçecek bir sene içerisinde düzenli bir iniş çıkış varyasyonu yaratabilir İngiliz Sterlini…

 

 

İngiliz Sterlini Kuru – Sterlin Fiyatı yazısı 06 Oca 2012 tarihinde döviz kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar