Reklamlar

Banka EFT, HAVALE ve Yıllık Hesap kesim ücretleri

Yazı Boyutu
Reklam

Banka eft ve havale ücretleri, garanti, akbank, iş bankası eft ve havale ücretleri, hesap kesim ücretleri 2012, hesap kesim ücreti geri alma yöntemi
Çoğu kişinin şikayetidir bankanın eft ve havale ücretlerinin yüksek olması ve yıllık işletim ücreti altında ücretler alınması. Tabi bu ücretler hiç kullanmayandan alındığı gibi sık sık hesabını kullananlardanda alınıyor. Bu durumda biz müşterileri en ucuz eft ve havale ücreti alan ve yıllık işletim ücreti almayan bankaları bulmaya itiyor. Bu makalemizde eft ve havale ücretlerinin yanı sıra yıllık işletim ücretlerini sıralayacağız.

Öncelikle şunu söylemekte yarar var. Bankalara Eft ve Havale ücreti ödüyorsak yıllık işletim ücretini almaları saçma bu yüzden bunu almamalarını sağlamalısınız. Bunun için öğrenciyseniz Açıköğretim Fakültesi’de dahil olmak üzere öğrenci belgeniz ile kullandığınız hesabın bağlı bulunduğu şubeye giderek öğrenci olduğunuzu bu belge ile kanıtlamanız halinde artık yıllık işletim ücreti kesilmeyecek.

banka hesap işletim ücreti geri al

Reklamlar :

Ayrıca dilekçe doldurularak öğrenci olduğunuz yıllara ait kesilmiş olan yıllık işletim masraflarını geri isteme hakkınızda var. Bunun dışında öğrenci olmayanlar için genelde bankaların belirlediği otomatik ödeme talimatı sayısına göre talimat vermeniz gerekiyor. Yani ev telefonu, elektrik, cep telefonu, su, doğalgaz vb. faturalardan herhang 2 tanesini alıp yine hesabınızın bağlı olduğu şubeye giderek otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde yıllık işletim ücreti ödemezsiniz.

Banka EFT ve Havale Ücretleri

EFT ve havale ücretleri hemen hemen aynı olmakla birlikte 2,5-3 TL arası değişmektedir. Eğer herhangi bir ücret ödemeden para transferi yapmak isterseniz internet hesabı kullanarak aynı bankadaki başka bir hesaba ücretsiz Eft yapabilir yada farklı bankalara daha ucuz havaleler yapabilirsiniz. Aynı durum cep telefonu aracılığıyla yapan transferlerde de geçerli oluyor.

Banka Yıllık İşletim ücretleri

AKBANK: 25 TL

YAPI KREDİ: Yıllık 28 TL

GARANTİ: Yıllık 46 TL

FORTİS: Aylık 2 TL (Hesabınızı o ay kullanmadıysanız ücret almıyor)

İŞ BANKASI: Yıllık 45 TL

HSBC: Yıllık 38 TL

CİTİBANK: Yıllık 24 TL (Her ay 2 TL olarak tahsil ediyor.)

OYAKBANK: Ayda 2,5 TL yılda 36 TL

BANK EUROPA: Yıllık 60 TL

ASYA FİNANS: Bireysel müşteri hesaplarından 15 TL kurumsal müşterilerinden ise 30 TL ücret alıyor.

ŞEKERBANK: Aylık 2 TL Yıllık 24 TL

VAKIFLAR: Aylık 1.5 TL

TEKFENBANK: Yıllık 20 YTL

ANADOLUBANK: Aylık 10 TL

TEKSTİL BANK: 40 TL

TEB: Yıllık 32 TL

DENiZBANK: Her ay 2 TL Yılda 24 TL işletim ücreti alıyor.

Banka EFT, HAVALE ve Yıllık Hesap kesim ücretleri yazısına ait etiketler : , , , ,
Banka EFT, HAVALE ve Yıllık Hesap kesim ücretleri yazısı 29 Oca 2012 tarihinde Piyasalar kategorisinde yayınlanmaktadır.
Dikkat !

Borsavakti.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsavakti.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsavakti.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur .

Benzer Başlıklar
Yorum Yap
Önceki Yorumlar